Blog

Rád bych rozebral nedávnou zkušenost, kterou mám s nastavováním amerického eshopového řešení Shopify. Spolupracuji s jednou agenturou a nastavujeme eshop pro velkého klienta. TP Media se podílí na implementaci grafických úprav šablony, úpravami kódu, nastavením DPH a jazykových mutací.

Služba Shopify má velmi rozsáhlou základnu uživatelů, včetně fóra, kde se dá najít odpověď na velké množství dotazů, které mohou vyvstat při nastavování eshopu. Také nabízí šablony, které se dají rozsáhle upravit zásahem přímo do html kódu stránek a celkové nastavení celé služby je velmi snadné. Shopify tak představuje velmi vhodnou a při ceně začínající na 29 USD měsíčně cenově lákavou alternativu v oblasti předpřipravených řešení pro prodávání zboží na internetu.

Tím, že je služba velmi rozsáhlá a má velké množství uživatelů, existuje velmi pro Shopify integrace do všech důležitých webových služeb jako jsou Google Nákupy, Facebook Pixel, Google Analytics a mnoho dalších. Mimo jiné také existuje možnost přeložit a to poměrně snadno celý eshop do jiných jazyků, ale o tom až v dalším článku.

Některé nevýhody na které jsme v procesu nastavování narazili nejsou sice závažné, ale dokáží znepříjemnit život. Jednou z nich je i nastavení DPH při přeshraničním obchodu s firmou z EU, která je plátcem DPH.

Níže je ilustrace jak probíhá prodej s (bez) DPH do sousedních států v EU a mimo EU.

Prodej z obchodu k zákazníkovi Spotřebitel (neplátce DPH) Zákazník (Plátce DPH)
Stejná země DPH DPH
Prodej do jiné členské země DPH Bez DPH
Prodej mimo EU Bez DPH Bez DPH

Problém obecně nastává v jednom kroku. Shopify totiž neumí nativně nastavit 0% DPH pokud obchod probíhá mezi dvěma plátci DHP v rámci EU bez doinstalování další appky, která stojí od 5USD měsíčně do 19,90 USD měsíčně. Hlavním důvodem je to, že celá služba pochází z USA, kde DPH (VAT) nehraje až takovou roli. Pro potřeby EU a vnitrounijního obchodu je ale DPH velmi důležité a je až překvapivé, že podpora ze strany Shopify v tomto stále chybí.

I přesto, že skutečně některé funkce v Shopify chybí, se vše dá obejít. Ve výsledku se jedná o perfektní službu, a to zejména pro větší firmy, které prodávají své zboží v zahraničí.

Plánujete používat Shopify pro váš eshop a nejste si jistí? Napište nám a my vám zdarma poskytneme konzultaci, případně asistenci při nastavování vašeho eshopu. Využijte kontaktního formuláře zde.

 

Posts by 

TYPE & ENTER: